, Published in НОВОСТИ
  • Просмотров: 183

6-15 червня група євангельських віруючих з України у складі 35 людей та декількох паломників з США відвідали центри західноєвропейської Реформації. Це вже друга поїздка організована Ресурсно-дослідницьким центром Євро-Азіатської акредитаційної асоціації та Паломницьким центром «Рафаїл» (м. Львів).

Автобусний тур розпочався зі Львова. На відмінну від травневої подорожі, учасники поїздки рухалися по дещо зміненому маршруту. Так, замість Вормса паломники відвідали Мюнстер, розкривши для себе широку палітру течій радикальної Реформації.

Програма туру включала екскурсійну та лекційну частини. Фахові екскурсоводи контекстуалізували основні події Реформації. Лекційні доповіді у подорожі представили кандидат історичних наук Михайло Мокієнко, доктор богослов’я  Юлія Лубенець та кандидат історичних наук Наталя Бевзюк. Серед прослуханих лекційних тем виділялися: «Жінки в Реформації», «Цивілізаційні наслідки Реформації», «Мюнстерська комуна та уроки для історії Церкви». Дискусію присвячену сотеріологічним питанням Реформації провів магістр богослов’я Сергій Губеня.

Нижче наводимо декілька вражень від учасників поїздки:

Віктор Нечай, пастор церкви ЄХБ (м. Суми): «Приємно вразила змістовність просвітницької поїздки. Вона дозволила краще зрозуміти світогляд та богослов'я реформаторів, побачити їх сильні сторони та помилки... Захоплюють зміни, які пройшли в країнах, де  люди отримали можливість читати Святе Письмо на рідній мові».

Олена Панич, кандидат історичних наук (м. Київ): «Поїздка була дуже вдалою і пізнавальною. Добре продуманий маршрут, насичена, але не втомлива програма екскурсій, і загалом організація виявились на високому рівні. За стислий період ми відвідали надзвичайно цікаві історичні місця – Прага, Женева, Амстердам, Мюнстер, де колись були потужні осередки Реформації або передреформаційних рухів. Сьогодні ці міста цікаві також з загальноісторичної точки зору. Особливо приємно було також побачити німецькі містечка Айзенах і Віттенберг, пов’язані з іменем Мартіна Лютера.  В цілому, звичайно, це була подія в моєму житті – взяти участь у такій поїздці. Дякую всім, хто зробив це можливим!»

Валерій Федоранич, служитель церкви ХВЄ «Свобода» (м. Хуст, Закарпатська обл.): «Семінари, лекції, обговорення, перегляд фільмів, екскурсії, надавали можливість почути й побачити, крім історії і оглядання значущих місць Реформації, ще й причинно-наслідковий ланцюг із сьогоденням. Дружня атмосфера серед екскурсантів, а також високий рівень сервісу посилили враження від подорожі».

Наталія Бевзюк, кандидат історичних наук, доцент  кафедри філософії та основ  загально гуманітарних знань Одеського національного університету імені І.І. Мечнікова: «Відвідання історичних місць пов’язаних з іменами Я. Гуса, М. Лютера, У. Цвінглі та ін. дозволило відчути складні та подекуди трагічні події, які відносяться до періоду утвердження нової віри, нового розуміння Бога. В процесі подорожі стали краще розумітися цінності західного світу, пріоритети та вподобання західної людини, які багато в чому визначені його релігійними поглядами». 

Дмитро Абрамович, Slavic Gospel Church (Сіетл, шт.. Вашингтон): «Відзначу високий рівень організації туру, фаховість поданого матеріалу, гарну атмосферу в групі. Як на мене, досвід реформаторів є великим уроком для сучасності, що ставить перед Церквою нові виклики й актуалізує необхідність нової Реформації».

Сергій Губеня, пастор церкви ХВЄ (смт. Царичанка, Дніпропетровська обл.): «Просвітницький тур залишив більше вражень, ніж очікував від нього. Поїздка допомогла сформувати більш цілісну картину про події епохи Реформації з усією їх строкатістю, багатовимірністю та суперечливістю. Цікаво було ближче познайомитися із сучасною Європою. Цінними стали контакти з новими людьми. Окремо хотів би відзначити високий організаційний рівень поїздки.»

У липні та серпні у просвітницьку поїздку відбудеться ще дві просвітницькі поїздки по центрах Реформації. Реєстрація на серпневу поїздку на сайті reformation500.e-aaa.info

 

 Печать , E-mail