Конференція «Реформація: історія та сучасність»

Written by  , Published in News

24–25 квітня 2015 року в м. Вільнюс (Литва) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Реформація: історія та сучасність». Вона була організована Дослідницьким центром Євро-Азіатської акредитаційної асоціації за підтримки та участі Вільнюського теологічного коледжу та Євангельського біблійного інституту. Цей захід став першим проектом у рамках широкої програми заходів ЄААА «Реформація 500», присвячених майбутньому ювілею початку реформаційної епохи.
Учасники конференції ставили собі за мету переосмислити історичний шлях протестантизму, його вплив на розвиток християнства і всієї західної цивілізації, по-новому оцінити значення реформаційної спадщини для сучасності, поставити питання про її творчу рецепцію в пошуку відповідей на нинішні виклики для християнського богослов'я та свідоцтва.

На першому засіданні конференції, присвяченому історичним і регіональним особливостям європейської Реформації, виступили Президент ЄААА С. В. Санніков, викладач Євроазіатської теологічної семінарії С. І. Толоконніков, докторант Сент-Ендрюського університету О. Гейченко, викладачі Санкт-Петербурзького християнського університету Т. К. Нікольська та Ю. Н. Краснікова, єпископ Євангелічно-Лютеранської церкви Аугсбурзького визнання в Росії П. Левушкан, викладач Європейського гуманітарного університету Ю. Бачіще, а також продекан і доцент історичного факультету Університету едукології Литви Деймантас Карвяліс.
Друге засідання було присвячене темі «Протестантська філософія і теологія». Результатами своїх досліджень поділилися викладач Біблійного богословського інституту О. Запрометова, заступник декана Московської богословської семінарії ЄХБ А. В. Маркевич, викладач Західно-Сибірського біблійного коледжу А. С. Нагібауер і магістрант Київського національного університету А. В. Денисенко.
На третьому засіданні «Реформація в горизонті європейської культури» виступили кандидат технічних наук В. В. Обровець, викладач Вільнюської християнської гімназії Томас Дічюс, доцент Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова В. Л. Хромець і викладач Кам'янець-Подільського національного університету І. А. Гуцул.
Крім пленарного засідання, в перший день відбувся круглий стіл «Реформація і християнство в сучасному світі» (модератор – науковий співробітник ДЦ ЄААА М. М. Мокієнко), під час якого відбувався обмін думками про можливості продовження Реформації в постсекулярному світі, велася полеміка щодо актуальних проблем сучасного протестантського богослов'я.
У рамках конференції також відбулася презентація програми заходів ЄААА «Реформація 500», що включає в себе богословські конференції, міжконфесійні круглі столи, культурно-просвітницькі та освітні заходи, видання історичних джерел та нових досліджень з історії протестантизму, а також конкурс студентських наукових робіт.
Всього в конференції взяли участь 55 учасників, що представляють Білорусь, Естонію, Латвію, Литву, Росію, США, Україну. Результати конференції будуть опубліковані у спеціальному випуску журналу ЄААА «Богословські роздуми».
Учасники конференції звертають увагу на актуальність порушеної проблематики та високий рівень організації заходу. Зокрема, доцент Санкт-Петербурзького християнського університету Юлія Краснікова зазначає: «Це одна з небагатьох наукових конференцій, на якій був витриманий регламент. Наукова цінність деяких доповідей конференції безсумнівна і підлягає глибшому і детальному аналізу й обговоренню. Дискусії з проблем, що підіймалися, не вщухали і в кулуарах. Спасибі всім за теплу дружню атмосферу». Викладач Київського біблійного інституту Даніел Кучурян підкреслює: «Конференція відкрила для мене інший бік Реформації – не тільки як події, що відбулася в часи Лютера, але і як процесу, який триває і триватиме. Тепер я вважаю себе частиною Реформації і водночас відчуваю відповідальність за те, щоб Реформація тривала далі».
Весь хід конференції можна спостерігати на ЄAAA каналі YouTube. Натисніть тут, щоб подивитися доповіді конференції.

Відповідальний секретар конференції
Керівник Дослідницького центру Євро-Азіатської Акредитаційної Асоціації
Роман Соловій

За додатковою інформацією звертатися Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

image04

image02

Last modified onПятница, 01 Май 2015 12:53

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Rate this item
(1 Vote)